Rajd na raty 2017 r rozpoczęty

Powiększ Czcionkę:
 

Rozpoczął się sezon turystyczny. Specjalne spotkanie zorganizowano 26 lutego terenie ośrodka Lubuszanin, gdzie przy ognisku kierownik Rajdu na Raty Wiktor Gumprecht przedstawił propozycje tegorocznych wycieczek pieszych i autokarowych.

Rajd na Raty, organizowany od 47 lat przez Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze, jest najstarszą pieszą imprezą w naszym regionie. Co roku uczestniczy w nim kilka tysięcy osób. Wycieczki piesze, które są podstawą rajdu odbywają się w każdą niedzielę w okresie pomiędzy końcem lutego a początkiem grudnia. Dodatkowo turyści są zapraszani na wycieczki w niektóre dni świąteczne. Poza tym, są wycieczki autokarowe jedno i wielodniowe.W Rajdzie na Raty może uczestniczyć każdy, kto ma na to ochotę, no i odpowiednią kondycję. Trasy piesze mają przeważnie 12 km, ale czasami ze względów komunikacyjnych ich długość dochodzi do 20 i 30 km. Oczywiście w takich przypadkach podawany jest stosowny komunikat uprzedzający turystów o uciążliwości danej trasy. 

Wycieczki są prowadzone przez doświadczonych działaczy PTTK posiadających uprawnienia przodownickie. Udział w wycieczkach jest bezpłatny, uczestnicy pokrywają tylko koszty przejazdów i ewentualnie opłat wstępu do zwiedzanych obiektów. Członkowie PTTK z opłaconą składką podlegają grupowemu ubezpieczeniu natomiast pozostali powinni ubezpieczyć się we własnym zakresie. Warto tego dokonać, gdyż nasze tereny to przeważnie góry i zawsze może przydarzyć się coś nieprzewidzianego.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież