XLIX Rajd na Raty Wycieczka autokarowa „Morawy” 04.10 – 06.10.2019 r.

Powiększ Czcionkę:

XLIX Rajd na Raty

Wycieczka autokarowa „Morawy”

04.10 – 06.10.2019 r.

Organizator: Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze

Opracowanie trasy, obsługa przewodnicka: Wiktor Gumprecht

Wyjazd z Jeleniej Góry, ul. Teatralna, piątek 04.10.19 o godz. 7.00

Powrót do Jeleniej Góry niedziela 06.10.19 około godz. 21

Program wycieczki:

piątek 04.10.2019 r.

Przejazd: Jelenia Góra – Lubawka – Brno

Brno – stolica Moraw, drugie co do wielkości miasto Republiki Czeskiej. Obejrzymy najciekawsze zabytki: gotycką katedrę św. Piotra i Pawła z bogatym wyposażeniem, Targ Zielny ze wspaniałą barokową fontanną, Stary Ratusz z XIII wieku, kościół św. Jakuba i ossarium, Twierdzę Spilberk na wzgórzu nad miastem. Noclegi mamy zarezerwowane w hotelu Myslivna w dzielnicy Brna Pisárky (pokoje dwu i trzyosobowe z łazienkami).

 

sobota 05.10.2019 r.

Trasa przejazdu: Brno – Lednice – Valtice – Petrov – Brno

Zespół parkowo – pałacowy Lednice-Valtice wpisany w 1996 r. na Listę UNESCO powstał w okresie od XVII do XX wieku dla książęcego rodu Lichtensteinów. Barokowa i neogotycka architektura pałaców spotyka się tu z drobnymi obiektami w stylu romantycznym w rozległym, doskonale skomponowanym parku zwanym „ogrodem Europy”. Zwiedzimy wspaniałą neogotycką rezydencję w Lednicach i pełen przepychu barokowy pałac w Valticach. Do minaretu (60m. wys.), z którego przy dobrej pogodzie widać wieże Wiednia popłyniemy stateczkiem malowniczymi odnogami rzeki Dyji.

Morawy Południowe to region uprawy winorośli o długiej tradycji, znany z wyśmienitych win. We wsi Petrov obejrzymy malowniczy kompleks barokowych piwnic winnych (najstarsze z XVII w.). W jednej z piwnic zatrzymamy się na degustację miejscowych win, wieczór spędzimy przy bogato zastawionych stołach (wino bez ograniczeń).

niedziela 06.10.2019 r.

Trasa przejazdu: Brno – Mikulov – Jelenia Góra

Mikulov – malowniczo usytuowane, bogate w zabytki, jedno z najpiękniejszych morawskich miasteczek (miejski rezerwat zabytkowy). Obejrzymy Stare Miasto, starannie odrestaurowaną synagogę, największy cmentarz żydowski na Morawach i górujący na miastem zamek (bogato wyposażone wnętrza, efektowna biblioteka, unikatowa wystawa winiarska z jedną z największych na świecie beczek)

Koszt wycieczki: 590 zł członkowie PTTK

610 zł pozostali uczestnicy

Cena obejmuje: autokar, noclegi, wyżywienie (2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja), ubezpieczenie KL, NNW, obsługę przewodnicką

Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie”,

Jelenia Góra ul. 1–go Maja 86, tel. 075-7525851, email: to=Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- zaliczka w wysokości 300 zł – w dniu zapisu

- dopłata do dnia 30.08.2019 r.

Koszt biletów wstępu (około 900 kč) uczestnicy pokrywają indywidualnie