LI Rajd na Raty

Powiększ Czcionkę:

LI Rajd na Raty

Wycieczka autokarowa

Kamieniec Ząbkowicki, Srebrna Góra

21.08.2021 r.

Organizator: Oddział PTTK „Sudety Zachodnie’ w Jeleniej Górze

Opracowanie trasy, obsługa przewodnicka: Wiktor Gumprecht

Wyjazd z Jeleniej Góry. z ulicy Jana III Sobieskiego (obok Biedronki) o godz. 7.00

Powrót do Jeleniej Góry około godz. 20.

Program wycieczki:

Trasa przejazdu: Jelenia Góra – Kamieniec Ząbkowicki – Srebrna Góra – Jelenia Góra

Kamieniec Ząbkowicki: zwiedzamy tu imponujące okazałą formą, wielkością oraz bogactwem rozwiązań architektonicznych romantyczne założenie pałacowe powstałe w połowie XIX wieku. Zniszczony po II wojnie światowej obiekt jest sukcesywnie rekonstruowany od końca lat 80-tych XX w. Szczególne wrażenie robią sklepienia sali balowej, ogromy taras widokowy i najwyższa na Dolnym Śląsku fontanna. Po zwiedzeniu pałacu schodzimy do położonego poniżej pocysterskiego zespołu klasztornego, którego najcenniejszym obiektem jest kościół Wniebowzięcia NMP z bogatym barokowym wyposażeniem i obrazami „ Śląskiego Rembrandta” Michała Willmanna.

   

 

Srebrna Góra – główną atrakcją jest XVIII-wieczna twierdza, unikatowy obiekt w skali militarnego dziedzictwa kulturowego Europy, jedno z największych i najnowocześniejszych w chwili powstania górskich założeń obronnych Europy. Przewodnik w stroju historycznym oprowadzi nas po częściach naziemnych i podziemnych kazamatach, na zakończenie wejdziemy na koronę Donżonu (taras widokowy).

   

Koszt wycieczki: 85 zł członkowie PTTK

                           95 zł pozostali uczestnicy

Świadczenia: autokar, obsługa przewodnicka, ubezpieczenie NNW

Wstępy: 45 zł

Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie”

Jelenia Góra ul. 1 Maja 86, tel. 75 752 58 51, email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.