MAZURY 2023

Powiększ Czcionkę:

Wyjazd integracyjny   Warmia, Mazury 2023

 

termin 17-22.07.2023

koszt wycieczki  1750 zł.

Cena obejmuje :

przejazd autokarem, parkingi, usługa przewodników,ubezpieczenie , noclegi i wyżywienie, wstępy oraz

biesiada w Karczmie Warmińskiej.

 

17.07.2023 r. - poniedziałek: przejazd Jelenia Góra – Ciechocinek

Ciechocinek – jedno z najbardziej znanych polskich uzdrowisk, zwiedzamy tu warzelnię soli, tężnie solankowe (wejście na górę), Park Sosnowy, ciechociński deptak, dywany kwiatowe, Park Zdrojowy, Pijalnię wód mineralnych. Mieszkamy tuż przy deptaku, więc wieczór możemy spędzić na spacerze po deptaku i odpoczynku przy podświetlanej fontannie.

Nocleg DW Kameralna – pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami).

 

18.07.2023 r. - wtorek: przejazd Ciechocinek – Golub Dobrzyń – Olsztynek – Olsztyn

Golub-Dobrzyń – atrakcją tej miejscowości jest potężny zamek, niegdyś siedziba komturów krzyżackich, później rezydencja Anny Wazówny

Olsztynek – na terenie blisko 100 ha znajduje się Park Etnograficzny z bogatymi zbiorami muzealiów zgromadzonych w 74 obiektach architektury wiejskiej z Warmii, Mazur, Powiśla i Małej Litwy. Są to budynki mieszkalne, sakralne, zabudowania gospodarcze i przemysłowe z eksponatami pokazującymi tradycyjne metody pracy i obrzędy na wsi w XIX i XX wieku.

Nocujemy w Olsztynie w hotel Relaks (pokoje dwu i trzyosobowe z łazienkami) – 4 noclegi

 

19.07.2023 r. - środa: Elbląg – Kanał Ostródzko-Elbląski

Elbląg – jedno z najstarszych miast w Polsce, zwiedzamy odbudowywane od kilkunastu lat Stare Miasto (całkowicie zniszczone w 1945 r.): kościół katedralny z XIII w z cennymi gotyckimi tryptykami, Bramę Targową z 1309 r. i pozostałości fortyfikacji miejskich. Dochodzimy do rzeki Elbląg, gdzie rozpoczynamy rejs po Kanale Elbląskim. Zbudowany w latach 1844-1881 kanał jest unikatowym w skali świata zabytkiem hydrotechniki, wyjątkowość tego szlaku wodnego polega na pokonywaniu stumetrowej różnicy poziomów wody przy pomocy śluz i pochylni. Pochylnie są szynowymi urządzeniami napędzanymi siłą przepływu wody, a pokonujące je statki „płyną” po trawie. W plebiscycie „Rzeczpospolitej kanał został uznany za jeden z 7 cudów Polski. Rejs kończymy w Buczyńcu, gdzie można zwiedzić niewielkie muzeum poświęcone historii Kanału Elbląskiego.

 

20.07.2023 r. – czwartek: Święta Lipka – Gierłoż – Giżycko

Święta Lipka – to sławne sanktuarium Maryjne, którego kustoszami od początku powstania aż do dzisiaj są Ojcowie Jezuici, jest to także obiekt zabytkowy niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce.

Gierłoż – w pobliżu tej miejscowości w lesie na przestrzeni 2,5 km² znajdują się ruiny udostępnionej do zwiedzania dawnej kwatery Adolfa Hitlera i Naczelnego Dowództwa Niemieckich Sił Zbrojnych zwane Wilczym Szańcem

Giżycko – zwiedzimy tu Twierdzę Boyen wzniesioną w połowie XIX w. Położona na wąskim przesmyku między dwoma dużymi jeziorami twierdza była centralnym punktem systemu obronnego Prus Wschodnich. Do dziś przetrwał układ przestrzenny z czytelną strukturą form ziemnych i większością budowli. W mieście zobaczymy też XIX-wieczny most obrotowy na Kanale Łuczańskim, jedyny tego typu czynny most w Europie.

 

21.07.2023 r. – piątek: Olsztyn – PranieKosewo Górne

Olsztyn – w czasie spaceru po Starym Mieście zobaczymy najciekawsze zabytki (zamek, mury miejskie, gotycka katedra św. Jakuba, Stary Ratusz)

Pranie – zwiedzamy leśniczówkę, która przeszła do historii dzięki pobytom w niej wybitnego polskiego poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, w 1980 r. utworzono tu muzeum poświecone poecie.

Kosewo Górne – znajduje się tu stacja badawcza PAN, która prowadzi fermę jeleniowatych. Odbędziemy spacer wśród jeleni szlachetnych i jeleni wschodnich pasących się na pięknie położonych wzgórzach na jeziorem Kuc, zobaczymy daniele i muflony. Wszystkie zwierzęta żyją w dużych stadach na ogromnych, zbliżonych do naturalnego środowiska pastwiskach. W muzeum stacji można obejrzeć bogate zbiory poroży.

Wieczór spędzimy na biesiadzie w Karczmie Warmińskiej w pobliżu Olsztyna, gdzie kapela i zespół Pieśni i Tańca „Warmia” zapewnią doskonałą i żywiołową zabawę. Niezwykle kolorowe stroje regionalne, porywająca do tańca muzyka i pełni uroku młodzi tancerze stworzą wspaniałe widowisko. Kapela i para wokalna oprócz ludowych piosenek zaśpiewają utwory biesiadne. Do wspólnej zabawy tanecznej widzów zaciągną na parkiet tancerze i tancerki zespołu.

 

22.07.2023 r. – sobota

Powrót do Jeleniej Góry, po drodze zatrzymamy się w Gietrzwałdzie. Miejscowość ta jest słynna z powodu mających tu miejsce objawień Najświętszej Maryi Panny, które do tej pory jako jedyne na ziemiach polskich zostały oficjalnie uznane przez władzę kościelną. Gietrzwałd na Warmii należy do najsłynniejszych miejsc pielgrzymkowych w Polsce.

 

W dniu zapisu należy uregulować zaliczkę w kwocie 400 zł.

 

Pozostałą kwotę w ratach na konto KAAS 14 1090 1926 0000 0001 4749 2650

Bank Santander

 

I – rata do 28 lutego 2023 kwota 450 zł.

II – rata do 25kwietnia kwota 450 zł.

III- rata do 13czerwca kwota 450 zł

Prosimy o terminowe wpłaty rat.

Danusia tel. 691 730 204

Ewa 514 657 745